Porcelana do herbaty

Aktywne filtry

KINTO Kubek porcelanowy 300ml

Cena 89,00 zł

Kubek KINTO z kolekcji Ceramic Lab został stworzony przez japońskich rzemieślników, którzy od wieków rozwijają tradycję wypalania ceramiki.

Zakup doskonałej jakości herbaty oraz prawidłowe jej zaparzanie to dopiero połowa sukcesu. Nie mniej ważny jest sposób jej podania. Naczynie, w którym serwujemy napój również wpływa na jego walory, a do tego podnosi doznania estetyczne. Innymi słowy – popijanie herbaty z odpowiedniego naczynia zapewnia większą przyjemność!

Bez wątpienia, w przypadku podawania herbaty, niekwestionowanym liderem jest elegancka filiżanka do herbaty ze spodkiem. Wyjątek stanowi jedynie herbata mrożona, którą podajemy w szklankach. Gruba porcelana po podgrzaniu doskonale utrzymuje optymalną temperaturę herbaty, ale też izoluje napar na tyle dobrze, by naczynie nie parzyło dłoni. Filiżanki z cienkiej i delikatnej porcelany sprawdzą się z kolei wtedy, gdy podamy herbatę w czajniczku z podgrzewaczem. Ale to nie koniec zalet filiżanek do herbaty. Porcelana do herbaty jest też najlepszą opcją, ponieważ materiał ten nie wchodzi w reakcję z naparem, a tym samym nie wpływa na jego smak i zapach. Porcelanowym filiżankom do herbaty nie sposób odmówić też urody. Ciekawe kształty i piękne zdobienia sprawiają, że wyglądają wspaniale na każdym stole. Nie bez powodu stylowe filiżanki do herbaty są symbolem elegancji i dobrego gustu. Oczywiście zestaw do herbaty z porcelany może mieć niezwykle ozdobny charakter, jak i o wiele bardziej nowoczesny styl, co czyni z niego doskonałą porcelanę do podawania herbaty na co dzień. Podawanie naparu w filiżance do herbaty ze spodkiem jest też bardzo wygodne. Dzięki tej formie nie trzeba się martwić chociażby o odłożenie łyżeczki, o pozostawienie śladów na obrusie lub o wygodę popijania naparu, gdy siedzimy przy niskim stoliku kawowym.

Porcelanowy zestaw do herbaty w klasycznym stylu można łatwo rozbudować o inne elementy, takie jak talerzyki deserowe, cukiernice lub dzbanki do herbaty. Dzięki temu można bez trudu podać herbatę tak jak lubimy, wraz z pysznymi dodatkami.

Porcelana do herbaty jest też niezastąpiona podczas oficjalnych spotkań. W takich sytuacjach to jedyny sposób eleganckiego podawania herbaty, zgodny z herbacianym savoir vivre. Dzięki temu wywrzemy dobre wrażenie na naszych gościach, a ono, szczególnie w biznesie, bardzo się liczy. Dlatego duże kubki z sympatycznymi, kolorowymi wzorami najlepiej zostawić sobie na popijanie aromatycznej, rozgrzewającej herbatki, gdy siedzimy w domu, pod kocykiem w chłodne dni i wieczory. W każdym innym przypadku filiżanka do herbaty ze spodkiem to najlepsze wyjście.

Na całym świecie ważne są herbaciane rytuały, które pozwalają w pełni wydobyć smak i aromat herbaty. Podawanie herbaty w filiżance jest ich częścią. Dlatego zamień używany na co dzień kubek lub szklankę na zestaw do herbaty z porcelany, a szybko poczujesz różnicę i przemienisz zwyczajne picie herbaty w prawdziwy rytuał. Rytuał, który zapewnia chwilę wytchnienia i relaksu. Możesz też podarować stylowe filiżanki do herbaty komuś bliskiemu. Będzie to gustowny, stylowy i jednocześnie praktyczny upominek.