Ekspresy do kawy

Aktywne filtry

Prawdziwy kawosz nie wyobraża sobie dnia bez co najmniej jednej filiżanki pysznej kawy. Dlatego musi mieć skuteczny sposób na szybkie i łatwe zaparzanie małej czarnej. Nasza propozycja? Zdecydowanie ekspresy do kawy!

Z pewnością zadajesz sobie pytanie, co najlepiej sprawdzi się w kuchni miłośnika kawy – automatyczny ekspres ciśnieniowy czy też ekspres kolbowy, a może ekspres przelewowy do kawy? Odpowiedź nie jest prosta, bo każde z tych urządzeń ma sporo zalet.

Ekspres ciśnieniowy do kawy to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy oczekują łatwego zaparzania kawy przy minimum wysiłku. No cóż, wystarczy wcisnąć przycisk, a ekspres ciśnieniowy sam zmieli ziarna, podgrzeje wodę, zaparzy kawę i spieni mleko. W zaawansowanych modelach, które mamy w swojej ofercie można ustawić preferowane parametry, aby zawsze w dowolnej chwili zaparzyć swój ulubiony kawowy napój. Ekspres ciśnieniowy do kawy w kilka chwil zaparzy znakomite espresso, a także liczne napoje kawowe na bazie tegoż espresso. Możemy więc w każdej chwili wypić kawy mleczne, a więc chociażby americano czy cappuccino. Regulować można też moc naparu. Nie bez znaczenia jest też automatyczne czyszczenie – wystarczy tylko wyrzucać co jakiś czas fusy. Zaawansowane urządzenia same płuczą się, czyszczą i odkamieniają. I co najważniejsze, nie trzeba być baristą, aby przygotować wyśmienite kawy, bo obsługa ekspresów ciśnieniowych jest intuicyjna. Przygotowanie kawy sprowadza się do naciśnięcia jednego przycisku!

Kolejną opcją jest zakup ekspresu kolbowego. Jest to również ciśnieniowy ekspres do kawy, ale obsługiwany ręcznie. Ekspres kolbowy to ulubiony sprzęt baristów, bo dzięki różnym funkcjom umożliwia parzenie kawy espresso w wielu wariantach. Oczywiście jest to sprzęt, który wymaga nieco większego nakładu pracy, ale pozwala osiągnąć nieporównywalną z niczym jakość kawy. Jeśli więc masz aspiracje do bycia mistrzem parzenia kawy to ekspres kolbowy jest jedną z najlepszych opcji.

Pozostaje jeszcze trzeci wariant, czyli ekspres do kawy przelewowy. W tym urządzeniu można zaparzyć większą ilość kawy jednocześnie, więc jest to dobra opcja na przykład w biurze. Obsługa urządzenia jest dość prosta, podobnie jak utrzymywanie ekspresu w czystości. Ekspresy do kawy przelewowe spodobają się tym, którzy lubią czarną kawę z dużą zawartością kofeiny. W dodatku ekspresy do kawy przelewowe są znacznie tańsze od ekspresów ciśnieniowych. Dlatego na początku przygody z kawą śmiało można zacząć właśnie od nich. Wraz z kolejnymi stopniami wtajemniczenia można sięgnąć po ciśnieniowy ekspres do kawy – automatyczny lub kolbowy.

Jeśli marzysz o aromatycznym włoskim espresso we własnym domu, espresso, na bazie którego przygotujesz też ulubione mleczne kawy jakie jak caffe late, cappuccino, americano czy też latte macchiato – postaw na ekspres ciśnieniowy. Jeśli jednak po prostu chcesz się cieszyć zwykłą czarną kawę, w lepszym wydaniu niż klasyczna zalewajka, to dobrym wyborem będzie ekspres przelewowy. Tym bardziej, że ekspresy przelewowe są bardzo proste w obsłudze.