Młynki do kawy

Aktywne filtry

Dobry młynek do mielenia kawy to obowiązkowe wyposażenie kuchni każdego miłośnika kawy. To właśnie on pozwala cieszyć się niezwykłym zapachem świeżo zmielonej kawy. Nie ma wątpliwości, że tylko mielenie ziaren kawy tuż przed zaparzeniem da odpowiedni efekt. I nigdy zakup gotowej zmielonej kawy w paczce nie pozwoli uzyskać tak samo wyśmienitej kawy. Wszystko dlatego, że zmielone ziarna kawowca tracą swój niepowtarzalny aromat już po kilku minutach! Tym samym, o ile nie dysponujesz automatycznym ekspresem ciśnieniowym z wbudowanym młynkiem, będziesz potrzebować odpowiedni dla siebie młynek do kawy.

W sprzedaży są dostępne różne młynki do kawy, ale jest między nimi sporo różnic. Przede wszystkim trzeba zacząć od podziału na żarnowe młynki do mielenia kawy i młynki nożowe. Młynek do kawy żarnowy to zawsze najlepszy wybór! Dlaczego? Ponieważ młynki żarnowe pozwalają dokładniej mielić ziarna, rozcierając je, a nie tnąc, co pozwala na kontrolę grubości przemiału. Tym samym młynki żarnowe zapewniają równomiernie zmieloną kawę, bez wytwarzania dużej ilości pyłu kawowego, a do tego nie podgrzewają mielonej kawy, dlatego nie utlenia się ona i zachowuje swój aromat. Tym samym w naszej ofercie stawiamy na młynki żarnowe.

Mechanizm tnący to jednak nie wszystko. Młynki do kawy dzielą się na ręczne i elektryczne. Nasz faworyt to elektryczne młynki do kawy, które nie wymagają użycia siły, a do tego mielą ziarna kawy szybko i dokładnie. Takie młynki do kawy pozwalają precyzyjnie regulować grubość mielenia, a czasem są to też urządzenia wyposażone w dodatkowe funkcje. Elektryczne młynki do kawy pozwalają jednorazowo zmielić większe ilości kawy, co jest istotne w miejscu pracy lub w przypadku większej rodziny! Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po ręczny młynek do kawy, ponieważ on pozwala osiągnąć równie dobry efekt, a do tego jest cichy i niemal bezawaryjny, niestety wymaga sporo wysiłku, nie nadaje się do mielenia dużej ilości kawy i nie zawsze ma możliwość regulacji grubości mielenia. Tym samym must have kawosza to bez wątpienia młynek żarnowy w automatycznej wersji i taki właśnie sprzęt cieszy się największą popularnością wśród naszych klientów.

Zaprezentowane w sklepie internetowym Coffee & Sons młynki do kawy, to najlepsze urządzenia pod kątem takich parametrów jak moc, obroty czy wydajność. Wysoka moc musi iść w parze z niskimi obrotami. Dlaczego? Bo wolnoobrotowy młynek zabezpieczy kawę przed nagrzewaniem się, a tym samym przed utratą aromatu. W zakresie wydajności liczy się zarówno wspomniana moc urządzenia, jak i wielkość żaren. Chcesz wiedzieć więcej na temat proponowanych przez nas młynków do kawy? Poznaj naszą ofertę.

Sprawdź, jakie młynki do kawy mamy w swojej ofercie i wybierz najlepszą opcję dla siebie, a już wkrótce w Twoim domu będzie się unosić zapach świeżo zmielonej kawy!