Porcelana do kawy

Aktywne filtry

Każdy kawosz lub miłośnik picia herbat potwierdzi, że sposób serwowania gorącego napoju jest tak samo ważny, jak jego przygotowanie. Podanie kawy lub herbaty w pięknej filiżance robi doskonałe wrażenie i staje się ucztą nie tylko dla kubków smakowych, ale też dla oczu. W końcu klarowna herbata o pięknym bursztynowym kolorze, trójwarstwowe latte macchiato czy cappuccino z kremową pianką nie mogą być podane w zwykłym kubku.

Filiżanka do espresso jest malutka, ma cylindryczny kształt i powinna mieć od 50 do 70 ml pojemności. To także idealne filiżanki do kawy ristretto. Filiżanki do cappuccino są większe i powinny być wykonane z charakterystycznej grubej porcelany, która pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę napoju kawowego. W takich filiżankach możemy też zaserwować kawę americano. Idealne filiżanki do herbaty są z kolei wykonane z delikatniejszej, dużo cieńszej porcelany i mają zupełnie inny kształt.

Wśród filiżanek naszym faworytem jest biała porcelana do kawy i herbaty. Biel podkreśla ciemny kolor kawowego lub herbacianego naparu i pozwala ocenić jego jakość. Tym samym zaserwowany gorący napój świetnie się prezentuje. Prezentowane przez nas filiżanki do espresso i innych rodzajów kaw oraz herbat umożliwiają podawanie kawy i herbaty zgodnie z tradycją, czyniąc z popijania kawy lub herbaty prawdziwy rytuał. Odpowiednio dopasowana filiżanka do kawy pozwala też wydobyć z przygotowanego napoju to co najlepsze – choćby smakowicie wyglądającą charakterystyczną piankę, którą można posypać czekoladą lub przyprawami, a nawet artystyczne rysunki, które czynią z porannej filiżanki kawy dzieło sztuki.

Jeśli jesteś kawoszem to wiesz, że wybór filiżanek i szklanek do różnych rodzajów kawy jest naprawdę ogromny i naszym zdaniem zdecydowanie warto zaopatrzyć się w kilka ich rodzajów. Nawet podając kawę w domu, w sposób w jaki jest ona serwowana w najlepszych kawiarniach, masz okazję odrobinę dopieścić zmysły swoich przyjaciół i bliskich. Naszym zdaniem zgrabne filiżanki do espresso, większe filiżanki do kawy ze spodkiem czy też szklanki do latte to prawdziwy must have. Podając tak kawę poczujesz się jak wytrawny barista, który z przyrządzania kawy czyni sztukę.

Bardzo dobrym wyborem jest też praktyczny zestaw kawowy z porcelany, w którym znajdują się filiżanki i dzbanki lub inne akcesoria. Gotowy serwis kawowy z porcelany wygląda bardzo stylowo i świetnie prezentuje się w każdej sytuacji. Decydując się na kompletny zestaw kawowy z porcelany nie musisz się martwić o dopasowywanie poszczególnych elementów zastawy tak, aby tworzyły spójną całość.

Pamiętaj, że stylowe filiżanki do kawy z porcelany, na przykład filiżanki do espresso, to doskonały pomysł na prezent. Ucieszy się z nich każdy miłośnik kawy. Równie dobrze sprawdzą się upominki w postaci serwisu kawowego z porcelany. To elegancki podarek, odpowiedni na każdą okazję. Ciekawą propozycją są też zestawy z ceramiki, które wyglądają niebanalnie i z pewnością zachwycą każdą obdarowaną nim osobę.