Zaparzacze do kawy

Aktywne filtry

Kawa bez ekspresu? Jasne, czemu nie! Aby cieszyć się pyszną, aromatyczną kawą nie musisz od razu sięgać po drogie ekspresy ciśnieniowe. I nie oznacza to wcale, że musisz pozostać przy tradycyjnej zalewajce, która psuje przyjemność z picia kawy fusami, a także niepożądaną goryczką, która pojawia się przy zbyt długim kontakcie wody ze zmieloną kawą. Podobnie jest z kofeiną, której w zalewajce jest o wiele więcej, niż w kawie parzonej innymi metodami. Zatem kompromisem pomiędzy kawą z drogiego ekspresu, a na szybko zaparzaną zalewajką, są wszystkie metody określane jako alternatywne sposoby parzenia kawy.

W tym wypadku masz całkiem sporo możliwości do wyboru. Chemex, french press, aeropress, ekspres przelewowy, kawiarka, dripper, a nawet tygielek do zaparzania kawy! Każdy ze sposobów ma swoje zalety. Kawiarka do kawy w typie klasycznego włoskiego espresso sprawdzi się doskonale. Właściwości smakowe i zapachowe zapewnia ciśnieniowy system przygotowywania kawy. Marzysz o esencjonalnej, intensywnej w smaku kawie? Kawiarka jest dla Ciebie!

Ale i przelewowe sposoby zaparzania małej czarnej mają swoich zwolenników. Chemex zapewnia prostą i elegancką metodę przygotowywania smacznej kawy. Sposób zaparzania nie trudniejszy niż przy zalewajce, ale bez fusów, goryczki i nadmiaru kofeiny w naparze. Lekki smak kawy i modny design chemexu to dobre argumenty, by wprowadzić go do swojej kuchni. Dripper do kawy pozwala z kolei zaparzyć kawę o niezwykłej czystości smaku. Idealny do kaw typu single i speciality. Chcesz odkrywać bogate smaki i aromaty kaw wysokiej jakości? Chcesz wyczuwać niuanse w smakach i zapachach? Dripper to Twoje must have!

Jaki jeszcze zaparzacz do kawy sprawdzi się w Twojej kuchni? Ot, choćby french press. To zaparzacz do kawy, dzięki któremu przygotujesz ulubioną kawę szybko i bez wysiłku. Taka zaparzarka do kawy sprawdza się najlepiej przy grubo mielonych ziarnach. A efekt? Klarowna esencja, pozbawiona fusów, o przyjemnym smaku i zapachu. Inną ciekawą opcja jest zaparzacz do kawy w typie aeropressu, który również upraszcza i skraca proces przygotowywania kawy. Różnica? Ten zaparzacz do kawy umożliwia eksperymentowanie. Zmieniając proporcję kawy i wody, a także modyfikując czas zaparzania można uzyskać bardzo ciekawe efekty.

Miłośnicy kawy mają naprawdę duże pole do popisu. Zaprezentowane przez nas zaparzacze do kawy, które mamy w ofercie sklepu, to wyselekcjonowane produkty, które umożliwiają przygotowanie wyśmienitej kawy na wiele sposobów. Wśród nich coś dla siebie znajdą zarówno ci, którzy lubią eksperymentować i którzy chcą wznieść parzenie kawy na wyższy poziom, jak i tacy kawosze, którzy cenią sobie przede wszystkim szybkie i łatwe parzenie smacznej kawy. Kawiarka? Dripper? A może chemex? Wybór należy do Ciebie! W sklepie internetowym Coffee & Sons zawsze znajdziesz najlepsze, sprawdzone rozwiązania, a także idealne do nich kawy! Sprawdź, co przygotowaliśmy!