slopes of 8 blog

Slopes of 8 – znów w palarni kawy Coffee & Sons


Znaleźliśmy Slopes of 8!

Historia zeszłorocznego sukcesu tych 8 farmerów nadal trwa. Dzięki temu tegoroczny asortyment kaw został poszerzona o jeszcze więcej rodzajów. Nasz dostawca chce wspierać tę grupę w jak największym stopniu dlatego wykupił praktycznie całą tegoroczną produkcję. W naszej ofercie zobaczymy 2 pozycje, które były trzymane oddzielnie od szczytu zbiorów. Producenci w tym roku skupili się na bardziej jednorodnej jakości, przyjmując te same procedury w trakcie i po zbiorze.

Slopes of 8 skupia 8 rolników na sąsiednich wzgórzach w okręgu Kirinyaga. Zostali wybrani do tego projektu, w oparciu o kryteria produkcji od Wycleffa, agronomisty Kenyacofa. “Wiśnie” i “czereśnie” tych ośmiu rolników były przetwarzane w obiektach na własnym terenie, a nie w centralnym młynie jak w przypadku standardowego procesu w tym regionie. Także w suchym młynie, partie były trzymane oddzielnie. Kenyacof kupił je bezpośrednio, pomijając aukcje, więc zysk rolników był większy.

Silnie promujemy taki rodzaj współpracy w Kenii, ponieważ daje większą produktywność i kontrolę producentom, a co najważniejsze w tej strukturze więcej zysku pozostaje po prostu u samych rolników.

Stephen Munene, Charles Mwenje, Benson Mitano, Joseph Kabara, Anthony Njiraini, Harry Gachoki, Jane Muthike i bracia Gichangi są właścicielami ośmiobocznych osad, stanowiących część Slopes of 8. Pomysł uczestnictwa w grupie rolników nieco różni się od uczestnictwa w dużej spółdzielni. Liczba rolników łączących swoje kawy w Slopes of 8 jest znacznie mniejsza, a koncentracja i kontrola jakości są większe.

W Slopes of 8 kawa jest przetwarzana w tradycyjnej kenijskiej metodzie 24 godzinnej fermentacji, mycia i ostatecznego namaczania. W przypadku tych ośmiu rolników przetwórstwo zostało zrobione w znacznie mniejszej skali, na sprzęcie, które mają “na swoich podwórkach”. W zależności od warunków pogodowych, suszenie kawy zajmuje ok. 14 dni, aby właściwie wysuszyć ją na podniesionych stołach, które zbudowali.