Blog o dobrej kawie

 • Jaka kawa do ekspresu automatycznego?
  Jaka kawa do ekspresu automatycznego?

  Pewnie wiele razy zastanawialiście się, jaką kawę dobrać do swojego ekspresu automatycznego, kolbowego czy też kawiarki. Oferta kaw, także tych proponowanych w naszej palarni, jest spora. Sprawdź jaka kawa polubi się z Twoją ulubioną metodą parzenia.

  Przeczytaj więcej
 • Jak udoskonalić kawę z korzyścią dla zdrowia?
  Jak udoskonalić kawę z korzyścią dla zdrowia?

  Czy kawa jest zdrowa? Na to pytanie starają się odpowiedzieć naukowcy i okazuje się, że tak — rozsądne picie kawy może przynieść wiele korzyści zdrowotnych. Istnieją jednak przepisy opracowane przez znawców kawy, które sprawiają, że kawa jest jeszcze bardziej wartościowa dla organizmu.

  Przeczytaj więcej
 • Dobra kawa to podstawa – sprawdź jak ją odpowiednio przyrządzić na różne sposoby
  Dobra kawa to podstawa – sprawdź jak ją odpowiednio przyrządzić na różne sposoby

  Charakterystyczne nuty czerwonych owoców, mlecznej czekolady i kwiatowe akcenty, aromat migdałów, cytryny i czerwonych jagód, czyli… dobra kawa. Wyczuliście to wszystko w naszej kawie np. Włoska Robota? Nie? I dobrze, bo nikt nie powiedział, że pijąc tę kawę musicie to wszystko odnaleźć...

  Przeczytaj więcej
 • Kofeina – o co w tym chodzi?
  Kofeina – o co w tym chodzi?

  Niewielkie, zielone ziarenko kawy i zawarta w nim kofeina. Wydawałoby się niepozorne nasionko, a jednak słynne na cały świat, a do tego posiadające ogromne znaczenie gospodarcze będąc drugim pod względem wartości wymiany międzynarodowej produktem na świecie. Co sprawia, że to małe ziarenko jest tak potężne? Zawarta w nim kofeina, czy może wartości aromatyczne i smakowe?

  Przeczytaj więcej
 • Profile palenia kawy (rodzaje kawy)
  Profile palenia kawy (rodzaje kawy)

  Jasny, średni i ciemny profil wypalenia kawy. Wydawałoby się, że w tym samym kierunku powinniśmy stopniować rodzaje kawy według smaku oraz zawartości kofeiny. Jaśniejszy czyli słabszy, delikatny i mniej aromatyczny, ciemniejszy czyli mocniejszy, wyrazisty, z dużą ilością kofeiny. Przyzwyczajeni do mitu włoskiego espresso często uważamy, że ciemno wypalona, gorzka kawa zawiera więcej kofeiny. No cóż? Jest zupełnie odwrotnie.

  Przeczytaj więcej
 • Kawa zielona
  Kawa zielona

  Różny kolor ziaren świadczący o defektach, różna wielkość ziaren, ziarna źle oczyszczone, połamane lub nadgryzione przez owady i wiele innych niedoskonałości, czyli wszystko to, czym zaskoczyć nas może kawa zielona. W sumie nie powinienem wspominać o niedoskonałościach surowca, bo w Wasze ręce trafia produkt, za którego jakość odpowiadamy i ją gwarantujemy. No ale tę jakość musieliśmy przecież wypracować...

  Przeczytaj więcej
Showing 7 to 12 of 16 (3 Pages)