Porcelana Coffee and Sons Art Collection!

 

Zaczynasz swój dzień od ulubionej kawy?

Doskonale! A czy wiesz, że na dobrze rozpoczęty dzień oprócz pysznej kawy ma wpływ także to w czym ją pijesz? Na całość wrażeń płynących z filiżanki kawy wypływa nie tylko świeżo palona i świetnie przygotowana kawa, ale też naczynie z którego ją pijemy.

filizanka_candamp;s_art collection_1

Mała czarna czy z dodatkiem mleka?

Jako totalni kawowi zajawkowicze (z zamiłowania i z zawodu), przetestowaliśmy wiele filiżanek, kubków czy czarek do serwowania gorącej kawy. Oczywiście to, po jakie naczynie sięgamy definiuje kawa którą pijemy: espresso, cappuccino, latte czy cold brew z kostkami lodu.

Dlaczego? Otóż każdy z tych naparów wymaga podkreślenia jego smaku, aromatu, temperatury czy tekstury, właśnie poprzez umieszczenie go w odpowiednim naczyniu. Skupmy się jednak na tym najbardziej uniwersalnym, który podkreśli nam smak słodkiego cappuccino z wylanym sercem na kremowej piance oraz utrzyma ciepło czarnego naparu budzącego nas o poranku.

Idealna filiżanka nie istn…

Zacznijmy od podstaw, czyli pojemności. Filiżanka w której chcecie podać kawę z mlekiem lub aromatyczne americano powinna mieć ok. 200 ml. Jeśli podajesz kawę z mleczną pianką wyeksponujesz ją w naczyniu o zaokrąglonych i łagodnych brzegach oraz zaokrąglonym dnie. Filiżanka taka powinna być wykonana z porcelany i mieć grubsze ścianki, które utrzymają temperaturę naparu. Nasza rada! Przed podaniem kawy przelej naczynie gorącą wodą aby je ogrzać, przez co nie przejdzie temperaturą kawy a ją utrzyma.filizanka_art collection_v3

Coffee and Sons Art Collection

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki postawiliśmy wykonać własną porcelanę, która nie dość, że będzie świetnie komponowała się z kawą to jeszcze przypominała o tym, że każdy dzień może być jeszcze lepszy #foragoodday W tym celu postawiliśmy na znaną nam polską, wielokrotnie docenianą markę Lubiana. Wyroby Lubiany wykonane są w 100% w Polsce, z naturalnych i bezpiecznych dla zdrowia surowców wysokiej jakości.

Aby podkreślić jej wyjątkowość poszliśmy w ślady Illy, włoskiej rodzinnej firmy i stworzyliśmy limitowaną kolekcję ceramiki tworzoną przez polskich artystów - Coffee and Sons Art Collection. Pierwszą z serii filiżanek zaprojektowała utalentowana Kinga Offert, która udowodniła, że współczesne wzornictwo nie boi się kolorów!

Kinga jest ilustratorką i projektantką, autorką ilustracji reklamowych, prasowych, plakatów, malowideł ściennych, krótkich animacji oraz ilustracji tekstylnych. Jej ilustracje wyróżniają się humorem i autentycznością. Projekt „Zmysły” powstał w 2022 roku, a ilustracja którą znajdziecie na filiżance przedstawia „zmysły- węch, wzrok, smak, które budzą się od rana przy dobrej kawie

Założenie jest takie, aby porcelanę Art Collection dowolnie mieszać, kompletować i dobierać w zależności o nastroju czy serwowanej kawy. A ponieważ kreatywni artyści wciąż szukają nowych wyzwań porcelana Coffee and Sons Art Collection jest wprost stworzona do eksponowania ich twórczości w Waszych domowych kawiarniach każdego dnia.

Porcelana produkowana jest w małych, limitowanych ilościach, dlatego będzie dostępna w sklepie online do wyczerpania zapasów. Kupisz ją tutaj

 
Loading...