China white monkey 100g

Indeks: HER-BIA-PUD-100-CHIWHMO

Najlepsza gatunkowo i najrzadziej występująca herbata liściasta, o subtelnym aromacie, minimalnej goryczce i imponujących właściwościach.

36,00 zł
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie
darmowa dostawa od 99 zł
czas dostawy 1-2 dni robocze

China White Monkey należy do kategorii najlepszych herbat na świecie. Oryginalnie, herbata ta uprawiana była w prowincji Fujin, a plantacje znajdowały się tak wysoko w górach, że do zrywania liści wykorzystywano specjalnie tresowane małpy. Dzisiaj pracę tą wykonują ludzie, a młode listki oraz pączki zbierane są tylko przez kilka dni w roku. 

Szorstki, lekko puszysty liść daje napar o jasnozielonej barwie i delikatnym, zbalansowanym smaku z subtelną nutką miodu w tle. Brak goryczki sprawia, że jest ona niezwykle przyjemna na podniebieniu.

China White Monkey ceniona jest ze względu na swoje wyjątkowe właściwości antyoksydacyjne oraz wysoką zawartość polifenoli, chroniących organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

__

Aby przygotować jedną filiżankę naparu China White Monkey wsyp 1-2 łyżeczki (2-4 g) suszu do zaparzacza, zalej 180 ml świeżo przegotowanej wody o temperaturze 75-80 °C i pozostaw do zaparzenia przez około 1-3 minuty.

Składniki: biała herbata liściasta