Kawy bezkofeinowe

Aktywne filtry

Jak powszechnie wiadomo, kofeina nie każdemu służy, a osoby wrażliwe na jej działanie mogą odczuwać dyskomfort nawet po spożyciu niewielkich jej ilości. Kawa bezkofeinowa to zatem idealny wybór dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą pić napojów z kofeiną, a jednocześnie nie chcą rezygnować z doskonałego smaku ulubionych napoi. Nasze doskonałe kawy bez kofeiny to najlepsza opcja dla każdego, kto ceni sobie smak kawy wysokiej jakości, a jednocześnie nie oczekuje od niej pobudzenia. Doskonała jakość ziaren i odpowiedni proces palenia sprawiają, że mimo odkofeinowania kawa ziarnista bezkofeinowa nie różni się w szczególny sposób pod kątem intensywności smaku, zapachu oraz koloru.

Wybierając kawy bezkofeinowe możesz cieszyć się fantastycznym aromatem i smakiem ulubionego napoju, nawet wtedy gdy cierpisz na bezsenność, nadciśnienie, nadpobudliwość, arytmię serca, stany lękowe, drażliwość lub inne dolegliwości. Kawa bezkofeinowa to także świetny wybór dla kobiet w ciąży i karmiących, które nie chcą rezygnować z codziennej przyjemności, a także dla tych, którzy przyjmują leki wchodzące w interakcje z kofeiną. Kawa bez kofeiny pozwoli uniknąć skutków ubocznych spożywania kofeiny. Po kawę bez kofeiny możesz bez obaw sięgnąć o każdej porze dnia i nocy. Jednocześnie możesz je zaparzać tak jak lubisz – w ekspresie automatycznym, frenchpressie, aeropresie, w kawiarce czy też w dripie. Możesz też przygotować z niej tradycyjną zalewajkę!

Być może nie wiesz, że kawę bez kofeiny można otrzymać trzema metodami. Pierwsza z nich to metoda ekstrakcji za pomocą mieszaniny przemysłowych rozpuszczalników na bazie chlorku metylenu lub octanu metylu – z racji wykorzystania w niej substancji chemicznych nie jesteśmy jej miłośnikami, choć jest to metoda tania i szybka. Druga możliwość to tzw. metoda szwajcarska (Swiss Water Process). Sposób ten pozwala na odkofeinowanie kawy z pomocą procesu osmozy w środowisku wodnym oraz filtrów węglowych. Zatem jest to proces całkowicie bezpieczny i organiczny. Trzeba metoda dekofeinizacji to proces ekstrakcji za pomocą dwutlenku węgla, która jest równie bezpieczna, a do tego nie narusza smaku i zapachu kawy. Wśród naszych propozycji znajdziesz przede wszystkim kawy bez kofeiny, które powstały w oparciu o naturalne metody odkofeinowywania ziaren. Co więcej, są to produkty, które posiadają certyfikat kawy organicznej!

Dzięki optymalnemu procesowi dekofeinizacji kawa bezkofeinowa ma dokładnie takie same właściwości dla zdrowia, jak zwyczajna kawa nie poddana temu procesowi, ale nie pobudza. Nie musisz się więc martwić o negatywny wpływ kawy bezkofeinowej na organizm.

Zasadniczo produkowane są zarówno mielone, jak i rozpuszczalne odmiany kawy bezkofeinowej, nasz wybór to jednak kawa ziarnista bezkofeinowa, ponieważ to właśnie ona zachowuje najlepszy smak i zapach. Niemniej jednak zwolennicy kawy bez kofeiny znajdą u nas odpowiednie dla siebie propozycje.

Nie wyobrażasz sobie poranka bez filiżanki aromatycznego napoju? Nie chcesz rezygnować z przyjemności, jaką wywołuje wspaniały smak kawy? A jednocześnie nie chcesz być podatnym na działanie kofeiny? Wypróbuj nasze kawy bezkofeinowe i przekonaj się, że smak kawy wcale nie idzie w parze z kofeiną!