Kawa ziarnista Burundi Masha

Kawa Speciality charakteryzująca się najwyższą jakością. Segment kaw dla zaawansowanych kawoszy poszukujących nowych smaków i aromatów. 

55,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Dodatkowe pole

Waga
Ilość

Z przyjemnością dzielimy się tą niesamowitą słodką i intensywnie owocową kawą. W smaku wyczujemy intensywną czekoladową słodycz w połączeniu z delikatnym smakiem gruszki, jeżyny i wiśni. Dzięki obróbce naturalnej kawa zyskuje wyjątkowy aromat i głębokie body.

Masha jest to jedna z najsłynniejszych stacji mycia w Burundi, znajduje się na wysokości 1672 m n.p.m. Masha wywodzi swoją nazwę od działalności inwentarza żywego na tym obszarze. Ta myjnia odbiera wiśnie od ponad 2500 lokalnych rolników rozmieszczonych na 12 sąsiednich wzgórzach. W okresie żniw Masha przetwarza ponad 400 ton kawy. W okresie żniw cała kawa jest selektywnie zbierana ręcznie. Większość rodzin ma tylko 200 do 250 drzew, a zbiory są wykonywane prawie w całości przez rodzinę.

Przemysł kawowy w Burundi pozostawał zarządzany przez sektor publiczny aż do początku XXI wieku, kiedy lokalne władze sprywatyzowały niektóre elementy łańcucha produkcji kawy, takie jak suche młyny i myjnie. W wyniku tej stosunkowo niedawnej zmiany w połączeniu z niestabilnością polityczną kraju, w Burundi jest dziś bardzo niewiele zagranicznych firm zaangażowanych w sektor kawy. Obecnie przemysł kawowy w Burundi jest napędzany przez około 2 miliony drobnych plantatorów kawy, którzy wytwarzają ponad 80% całkowitego eksportu kawy w kraju.

Ziarna uzyskały 87pkt w 100 stopniowej skali jakości. 

Rekomendowany sposób parzenia: drip, aeropress, chemex

Nasza kawa nie jest aromatyzowana, a charakterystyczny gładki i słodki smak, głęboki aromat, oraz posmak jaki nam towarzyszy podczas picia, pochodzi ze specyfiki ziaren, a także procesu wypalania.

Metody parzenia
drip, aeropress, chemex
Profil smakowy
czekolada, gruszka
Profil palenia
PRZELEW
kwasowość
średnia
gorycz
niska
słodycz
wysoka
jakość kawy speciality
87 pkt
Kraj pochodzenia
Burundi
Obróbka
natural
Odmiana
Red Bourbon
Region
Kayanza
Wysokość uprawy
1672 m n.p.m.
Zbiór
2021/22

16 innych produktów w tej samej kategorii: