Kawa ziarnista Etiopia Mamo Kacha

Wyjątkowo soczysta kawa wypalona w stylu omni, o wyraźnym kwiatowym aromacie, który inicjuje przyjemny, orzeźwiający napar z owocowym akcentem.

34,90 zł

Dodatkowe pole

Waga
  • oszczędzasz 9,70 zł
  • oszczędzasz 93,80 zł
Ilość
darmowa dostawa od 99 zł
czas dostawy 1-2 dni robocze

Etiopia Mamo Kacha to ziarna poddane obróbce mytej, które oferują niezwykłe doznania. Wyraźny kwiatowy aromat inicjuje przyjemny, orzeźwiający napar z owocowym akcentem. Charakterystyczne dla kaw z Etiopii herbaciane nuty przeplatają się tu z orzechowo-czekoladowym posmakiem, dając zrównoważony ale bogaty napar. Wypaliliśmy ją w stylu omni, co oznacza, że świetnie sprawdzi się w metodach przelewowych (aeropress, drip, ekspres przelewowy) oraz espresso (kawiarka, ekspres ciśnieniowy, french press).

Kawa Etiopia Mamo Kacha pochodzi z południowej Etiopii, okolic Yirgacheffe. Ziarna pochodzące z tego regionu są bardzo znane, cenione i poszukiwane, do tego stopnia, że Yirgacheffe jest uważany za swój własny mikroregion. 

Kawa odgrywa ogromną rolę w gospodarce Etiopii, aż 98% upraw to bardzo małe plantacje, których rozmiar nie przekracza 1 ha. Dzięki temu rolnicy mogą bardzo precyzyjnie dbać o drzewka kawowe oraz dostarczać owoce najwyżej jakości.

Rekomendowany sposób przygotowania:

  • kawiarka
  • french press
  • ekspres kolbowy
  • ekspres przelewowy np. Moccamaster
  • aeropress

Nasza kawa nie jest aromatyzowana, a charakterystyczny gładki i słodki smak, głęboki aromat, oraz posmak jaki nam towarzyszy podczas picia, pochodzi ze specyfiki ziaren, a także procesu wypalania na rzemieślniczym piecu Gothot z 1958 r.

Kawę Etiopia Mamo Kacha możesz zamówić w opakowaniach 250 g, 1 kg oraz 3 x 1 kg (opcja idealna do biura). 

Metody parzenia
aeropress, ekspres kolbowy, ekspres przelewowy, french press, kawiarka
Profil smakowy
bergamotka i cytrusy
Skład
Arabika (Single)
Profil palenia
OMNI (espresso i przelew)
kwasowość
średnia
gorycz
średnia
słodycz
średnia
jakość kawy speciality
84.5 pkt.
obróbka
washed