Kawa ziarnista Kenia Kiryngya Baragwi

Kawa Speciality charakteryzująca się najwyższą jakością. Segment kaw dla zaawansowanych kawoszy poszukujących nowych smaków i aromatów. 

55,00 zł

Dodatkowe pole

Waga
Ilość
darmowa dostawa od 99 zł
czas dostawy 1-2 dni robocze

Eksplozja owocowych smaków w każdej filiżance! Profil smakowy jaki udało nam się uzyskać z ziaren Kenii Kiryngya Baragwi pozostaje w pamięci na długo. Połączenie smaków malin, jeżyn i rabarbaru oblanych słodkim karmelem daje nam napar soczysty i wyrazisty. Ziarna jakości speciality zostały poddane obróbce mytej, dzięki czemu kawa staje się zarazem owocowa i delikatna.

Baragwi FCS jest największą farmą kawy w Kenii zarówno pod względem wielkości jak i liczby członków. Została zarejestrowana już w 1953 z siedzibą w mieście Kianyaga. Wiśnie kawowe są sortowane i rozdrabniane tego samego dnia kiedy zostały zerwane, jest to działanie mające na celu utrzymanie bardzo wysokiej jakości ziaren, uzyskały one aż 87 pkt w stu stopniowej skali jakości. 

Rekomendowany sposób parzenia:

  • drip
  • aeropress
  • chemex

Nasza kawa nie jest aromatyzowana, a charakterystyczny gładki i słodki smak, głęboki aromat, oraz posmak jaki nam towarzyszy podczas picia, pochodzi ze specyfiki ziaren, a także procesu wypalania.

Metody parzenia
aeropress, chemex, drip
Profil smakowy
malina, cukier trzcinowy
Profil palenia
PRZELEW
kwasowość
średnia
gorycz
niska
słodycz
wysoka
jakość kawy speciality
87 pkt
Obróbka
Myta
Odmiana
SL-34, SL-28, Batian
Region
Kirinyaga
Wysokość uprawy
1600 - 1800 m n.p.m.
Zbiór
2022