Kawa ziarnista Sleep Like a Daddy

Kawa bezkofeinowa

Parents First to pierwsza na świecie kolekcja kaw, która jest zróżnicowana ze względu na Twój poziom zmęczenia.

49,00 zł

Dodatkowe pole

Na Twoje życzenie mielimy świeżo paloną kawę zawsze tuż przed wysyłką.
Waga
Ilość
darmowa dostawa od 99 zł
czas dostawy 1-2 dni robocze

Parents First to sposób życia, myślenia i system wartości. To rytuały, które przypominają o tym, że fizyczne i psychiczne zdrowie rodziców jest kluczowe dla dobrostanu całej rodziny. Wspólnie z Julią Izmałkową @psychomama_julia [IG] psychologiem, autorką książek “Matcha talks” i “Parents First”, której celem jest propagowanie filozofii #ParentsFirst stworzyliśmy kawę odpowiadającą na potrzeby każdego rodzica.

Najłagodniejsza ze wszystkich kaw

Kawa. Czasami chodzi o kofeinę i rozkosz smaku. A czasami jest już po 18:00, więc ta rozkosz musi być bezkofeinowa.

Gdy po całym dniu wreszcie masz chwilę, żeby usiąść w miejscu które lubisz, z kubkiem jaki kochasz i słyszeć inne dźwięki niż: maaaamama… tatoooooo, pomóż, daj, piciu, siku – to często jest już czas na kawę, która nie da nam kopa, ale nas utuli, bo da nam doświadczenie cudownego smaku, przyjemność, chwilę tylko dla siebie oraz poczucie, że jutro kolejny dzień i jest szansa, że będzie on lżejszy niż dzisiejszy.

Na takie momenty jest właśnie kawa „Sleep like a daddy”.

Najlepszej jakości organiczne ziarna pochodzące z Meksyku, uprawiane są w regionach Chiapas, Veracruz, Oaxaca i Puebla. Drzewka kawowe zlokalizowane na dużych wysokościach obfitują w owoce które powoli dojrzewając, mają więcej czasu na rozwinięcie głębi i słodyczy, a także wielu pożądanych cech, których oczekujemy w kawach speciality. Oczyszczona z kofeiny w najbardziej naturalnym procesie z możliwych, czyli swiss water – dzięki temu masz 100% smaku i 0% kofeiny. Wypalona w rzemieślniczym piecu Gothot idealnie sprawdzi się w każdej metodzie parzenia.

A gdy już nacieszysz się smakiem i zapachem – możesz iść spokojnie do swojej białej krainy i… sleep like a daddy, czyli tak, że nawet czołg Cię nie obudzi.

Miłego chrapania!

Rekomendowany sposób parzenia:

  • ekspres kolbowy
  • ekspres automatyczny
  • tradycyjna 'zalewajka'
  • french press
  • kawiarka

Nasza kawa nie jest aromatyzowana, a charakterystyczny gładki i słodki smak, głęboki aromat, oraz posmak jaki nam towarzyszy podczas picia, pochodzi ze specyfiki ziaren, a także procesu wypalania na rzemieślniczym piecu Gothot z 1958 r.

Niesamowita Kawa Bez Kofeiny

Swiss Water® to proces, który wykorzystuje elementy wody, temperaturę oraz czas do tworzenia intrygującej kawy bezkofeinowej. Na początek zaczynamy od małych partii niesamowitej kawy i ekstraktu kawy zielonej. Następnie dodajemy lokalnej wody i poświęcamy odrobinę uwagi poprzez monitorowanie czasu i temperatury do momentu gdy kawa jest w 99.9% pozbawiona kofeiny. Zobaczcie jak to wygląda w kilku krokach.

Koniec trasy dla kofeiny

Ekstrakt Kawy Zielonej (GCE) zostaje dodany do ziaren kawy i rozpoczyna się usuwanie kofeiny. Kofeina samoistnie wędruje z ziaren kawy do GCE do momentu gdy współczynnik rozpuszczonych związków w GCE do rozpuszczonych związków w ziarnie kawy osiągnie równowagę. Kofeina i GCE płynie nieustannie przez filtry węglowe do momentu gdy cała kofeina zostaje uwięziona i odseparowana od GCE. Następnie GCE zostaje odświeżone tak aby mogło być wykorzystywane znów i znów do usuwania kofeiny.

Ciągły nadzór

Przez kolejnych 10 godzin, zespół nieustannie monitoruje proces i poziomy kofeiny w każdej partii z której usuwana jest kofeina. Kontrowany jest czas, wskaźniki temperatury oraz sprawdzany poziom przepływu GCE. Rezultat tej troskliwej opieki i dbałości o szczegóły jest tego warty – w 99.9% wolna od kofeiny kawa.

Do Twojej filiżanki

Na koniec, bezkofeinowe zielone ziarna zostają wysłane do palarni oraz marek sprzedających kawę speciality, tak aby te ziarna mogły być zamienione w coś wyjątkowego.

Jesteśmy dumni, z faktu, że jesteśmy małym przystankiem na trasie niesamowitej podróży ziaren kawy z miejsca ich pochodzenia do waszej filiżanki.

Metody parzenia
ekspres automatyczny, ekspres kolbowy, zalewajka
Profil smakowy
czekoladowe brownie, pomarańcza
Skład
Arabika
Profil palenia
ESPRESSO (ciemny)
obróbka
swiss water
kwasowość
średnia
gorycz
wysoka
słodycz
średnia
zawartość kofeiny
bezkofeinowa