Kawy organiczne

Aktywne filtry

Kawy organiczne to propozycja dla tych kawoszy, którzy cenią nie tylko wyjątkowy smak i aromat gorącego napoju, ale też zwracają uwagę na jakość i miejsce pochodzenia ziaren. Prezentowane kawy bio to produkty najwyższej jakości posiadające stosowne certyfikaty. Co one gwarantują? Są to certyfikaty, które potwierdzają, że plantacja kawy nie wykorzystuje żadnych środków chemicznych podczas uprawy, pozyskiwania i przetwarzania roślin. Nasza kawa bio nie ma więc kontaktu ze sztucznymi nawozami, pestycydami, środkami grzybobójczymi i owadobójczymi. Co więcej, nieskażone chemią plantacje organiczne są tak zorganizowane, aby tworzyć naturalne ekosystemy, stanowiąc jednocześnie schronienie dla wielu gatunków fauny i flory. Tym samym ekologiczne plantacje kawy nie ingerują w środowisko naturalne, a co więcej sprzyjają jego zachowaniu w niezmienionym kształcie.

Kawa organiczna jest zatem najlepszym wyborem, jeśli cenisz sobie dokonywanie świadomych wyborów konsumenckich i chcesz wspierać środowisko naturalne. To jednak nie wszystko! Kawowiec jest rośliną bardzo wrażliwą, dlatego na plantacjach organicznych zapewnia mu się najlepsze warunki wzrostu. To zaś przekłada się na niezwykle bogaty smak i aromat kawy. W dodatku naturalnych, nieprzetworzonych chemicznie ziarnach odnajdujemy nieprzebrane bogactwo antyoksydantów!

Najlepszymi terenami sprzyjającymi prowadzenie organicznej plantacji, są tereny Peru, a także Meksyku i Hondurasu. Poza Ameryką Południową licznymi plantacjami ekologicznymi może się pochwalić kilka państw afrykańskich, w tym Uganda i Etiopia. Kawa ekologiczna pochodząca z takich upraw nie jest sztucznie aromatyzowana, a tym samym dominujące nuty czekolady, karmelu i akcenty dojrzałych owoców, miodu czy też migdałów są zupełnie naturalne i pochodzą od samych ziaren oraz procesu ich wypalania.

Organiczna kawa to świetny wybór dla tych, którym leży na sercu dobro środowiska naturalnego oraz własne zdrowie, dlatego chcą kupować to co najlepsze. Każda kawa organiczna z naszego asortymentu zapewnia wspaniałe doznania smakowe, a różne warianty pozwalają dobrać ją do indywidualnych upodobań. Dobra wiadomość jest też taka, że kawy bio są dostępne w wersji bezkofeinowej, dlatego może sięgnąć po nie każdy!

Nasze kawy organiczne to pełne, wyraziste bukiety smaków i zapachów. Delektowanie się nimi to czysta przyjemność. Bez wątpienia taką kawę docenią zarówno doświadczeni smakosze, jak i kawosze-amatorzy. Wytworzenie kawy naturalnymi metodami wymaga czasu i sporego nakładu pracy, co przekłada się na trochę wyższe ceny, ale nie ma wątpliwości, że kawy organiczne są tego warte.

Wypróbuj kawy bio dostępne w naszym sklepie i przekonaj się jak wiele mają Ci do zaoferowania! Jesteśmy pewni, że pokochasz je od pierwszego łyku, bo różnice w smaku wyczuwalne są tuż po zaparzeniu. Organiczna kawa bez wątpienia będzie ciekawą alternatywą dla aromatów, które już dobrze znasz.