Szkolenia baristyczne

Aktywne filtry

Jesteś miłośnikiem kawy i chcesz wiedzieć o tym napoju więcej, aby zawsze cieszyć się jego doskonałym smakiem i aromatem? Albo przeciwnie – nie pracujesz w gastronomii, nie znasz się na kawie, a Twoim jedynym dokonaniem jest przygotowanie kawy rozpuszczalnej z cukrem? A może masz już pewne doświadczenie i parzenie kawy jest Twoją pasją, a teraz chcesz pójść o krok dalej stając się profesjonalnym baristą? Niezależnie od tego, jaka jest Twoja historia zapraszamy Cię na szkolenie baristyczne!

Poznasz historię kawy, poznasz jej różne rodzaje, dowiedz się gdzie uprawia się najlepszą kawę, jak wypalanie wpływa na jej smak i wiele więcej. Nasze szkolenia baristów poruszają różne kwestie związane z kawą, tym samym proponujemy zarówno podstawowy kurs parzenia kawy, profesjonalne szkolenie baristyczne, jak i kurs latte art, na którym można rozwinąć swoje umiejętności. Tym samym „szkolenie z kawy” pozwoli po mistrzowsku zaparzyć kawę, ale też stworzyć na powierzchni napoju piękne, finezyjne wzory, wznosząc kawowy napój na wyższy poziom. Dzięki prowadzonym przez nas kursom przygotowanie espresso i napojów na bazie espresso nie będzie miało tajemnic. Oswojone zostaną alternatywne metody parzenia kawy, takie jak Aeropress, Drip, Chemex. A tworzenie rysunków i wzorów z mleka na powierzchni kawy pozwoli wykazać się artystyczną wrażliwością i kreatywnością. Jako profesjonalny barista będziesz wiedzieć jak obsługiwać klientów, doradzać im w zakresie smaków, jak parzyć i elegancko podawać kawę, ale też jak dbać o porządek w barze kawowym. Szkolenia baristów dają też unikalną możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń z innymi baristami.

Szkolenie baristyczne nie jest już dziś ekscentryczną fanaberią, choć to wciąż stosunkowo młody zawód na polskim rynku pracy. Bariści są jednak bardzo cenieni i bez trudu znajdują pracę w najlepszych kawiarniach i restauracjach. Tym bardziej, że przybywa smakoszy, a Polacy stopniowo dojrzewają do picia doskonałej kawy. To dlatego szkolenia baristów cieszą się dziś tak samo dużą popularnością jak choćby profesjonalne kursy barmańskie. Co więcej, dają one szansę na rozwój zawodowy, czego dowodem są kariery osób biorących udział w krajowych i światowych mistrzostwach baristów.

Przygotowane przez nas szkolenie baristyczne to zarówno kursy parzenia kawy dla amatorów, chcących przygotowywać doskonałą kawę na własny użytek, jak i profesjonalne szkolenia z kawy, dla tych, dla których parzenie kawy jest pasją. To też kursy latte art, które krok po kroku uczą trudnej umiejętności malowania motywów dekoracyjnych na powierzchni kawy. Dzięki tym szkoleniom można rozpocząć przygodę w kawowym świecie, ale też uporządkować i poszerzyć wiedzę, tak aby wejść na wyższy stopień wtajemniczenia.

Przekonaj się, że zarówno latte art, jak i samo parzenie kawy jest sztuką, którą możesz doskonalić za każdym razem, gdy przyrządzasz ulubioną kawę. To znacznie więcej niż zaparzanie wrzątkiem kawy rozpuszczalnej. Poznaj podstawy, ucz się od najlepszych, a zachwycisz wszystkich swoimi umiejętnościami!