Kawa Bezkofeinowa

Kawa bezkofeinowa dla smakoszy

Czy można pić kawę przez cały dzień bez takich konsekwencji jak bezsenność, pobudzenie albo wzrost ciśnienia? Czy ziarnista kawa bezkofeinowa jest smaczna i może zastąpić tradycyjną? W palarni Coffee & Sons możesz zamówić różnorodne kawy, także bezkofeinowe i przygotowywać napoje mleczne oraz czarne espresso także dla osób, które muszą unikać kawy tradycyjnej.

Jak powszechnie wiadomo, kofeina nie każdemu służy, a osoby wrażliwe na jej działanie mogą odczuwać dyskomfort nawet po spożyciu niewielkich jej ilości. Kawa bezkofeinowa to zatem idealny wybór dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą pić napojów z kofeiną, a jednocześnie nie chcą rezygnować z doskonałego smaku ulubionych napoi. Nasze doskonałe kawy bez kofeiny to najlepsza opcja dla każdego, kto ceni sobie smak kawy wysokiej jakości, a jednocześnie nie oczekuje od niej pobudzenia. Doskonała jakość ziaren i odpowiedni proces palenia sprawiają, że mimo odkofeinowania kawa ziarnista nie różni się w szczególny sposób pod kątem intensywności smaku, zapachu oraz koloru.

Walory kawy bez kofeiny

Wybierając kawy bezkofeinowe, możesz cieszyć się fantastycznym aromatem i smakiem ulubionego napoju, nawet wtedy, gdy cierpisz na bezsenność, nadciśnienie, nadpobudliwość, arytmię serca, stany lękowe, drażliwość lub inne dolegliwości. Kawa bezkofeinowa to także świetny wybór dla kobiet w ciąży i karmiących, które nie chcą rezygnować z codziennej przyjemności, a także dla tych, którzy przyjmują leki wchodzące w interakcje z kofeiną. Kawa bez kofeiny pozwoli uniknąć skutków ubocznych spożywania kofeiny. Jest dobrym wyborem, jeśli przyrządzasz desery o smaku kawowym, a chcesz je podać dzieciom. Tiramisu z kawą bezkofeinową czy kawowy mus będą pyszne i można je serwować całej rodzinie.

Po kawę bez kofeiny możesz bez obaw sięgnąć o każdej porze dnia i nocy. Jednocześnie możesz je zaparzać tak, jak lubisz – w ekspresie automatycznym, frenchpressie, aeropresie, w kawiarce czy też w dripie. Możesz też przygotować z niej tradycyjną zalewajkę!

Metody produkcji kawy bezkofeinowej

Być może nie wiesz, że kawę bez kofeiny można otrzymać trzema metodami. Pierwsza z nich to metoda ekstrakcji za pomocą mieszaniny przemysłowych rozpuszczalników na bazie chlorku metylenu lub octanu metylu – z racji wykorzystania w niej substancji chemicznych nie jesteśmy jej miłośnikami, choć jest to metoda tania i szybka. Druga możliwość to tzw. metoda szwajcarska (Swiss Water Process). Sposób ten pozwala na odkofeinowanie kawy z pomocą procesu osmozy w środowisku wodnym oraz filtrów węglowych. Zatem jest to proces całkowicie bezpieczny i organiczny. Trzecia metoda dekofeinizacji to proces ekstrakcji za pomocą dwutlenku węgla, która jest równie bezpieczna, a do tego nie narusza smaku i zapachu kawy. Wśród naszych propozycji znajdziesz przede wszystkim kawy bez kofeiny, które powstały na podstawie naturalnych metod odkofeinowywania ziaren.

Właściwości kawy bez kofeiny

Dzięki optymalnemu procesowi dekofeinizacji kawa bezkofeinowa ma dokładnie takie same właściwości dla zdrowia, jak zwyczajna kawa niepoddana temu procesowi, ale nie pobudza. Nie musisz się więc martwić o negatywny wpływ kawy bezkofeinowej na organizm.

Zasadniczo produkowane są zarówno mielone, jak i rozpuszczalne odmiany kawy bezkofeinowej, nasz wybór to jednak kawa ziarnista bezkofeinowa, ponieważ to właśnie ona zachowuje najlepszy smak i zapach. Niemniej zwolennicy kawy bez kofeiny znajdą u nas odpowiednie dla siebie propozycje.

Czy kawa bez kofeiny jest zdrowa?

Jeśli nie chcesz rezygnować z picia kawy, ale jesteś zbyt podatny na działanie kofeiny, bez obaw możesz pić kawy bezkofeinowe. Od zwykłej kawy kawa bezkofeinowa różni się tylko tym, że nie ma kofeiny, więc nie trzeba się martwić, jeśli masz nadciśnienie lub jesteś w ciąży. Kawa bezkofeinowa nie podniesie ciśnienia krwi, ale też nie poprawi Twojej koncentracji, jednak zawiera cenne substancje, które wpływają korzystnie na stan zdrowia. Ma między innymi magnez, potas, witaminę B oraz zawiera antyoksydanty. Działa ochronne na układ nerwowy, wspomaga pracę mięśni i serca, mózgu, a nawet układu hormonalnego, chroni przed cukrzycą typu II.

Kawa bezkofeinowa – rozpuszczalna czy ziarnista?

W tradycyjnych sklepach znajdziesz kawę bez kofeiny, jednak przede wszystkim w wersji rozpuszczalnej, wymagającej zalania wodą w temperaturze ok. 90 stopni Celsjusza. W naszej palarni kupisz kawę ziarnistą bezkofeinową, która znacznie przewyższa smakiem kawy rozpuszczalne, a wymaga jedynie zmielenia w młynku i zaparzenia ulubionym sposobem. Ziarnistej kawy bez kofeiny użyjesz więc w swoim ulubionych ekspresie, w dripie, chemexie, idealnie sprawdzi się też jako kawa przelewowa – nie musisz iść na żadne ustępstwa. Jeśli nie przepadasz za kawą instant, nie rezygnuj z picia bezkofeinowej kawy. Do zaparzonej kawy bezkofeinowej możesz dodać cukier, przyprawy, mleko, możesz użyć jej do zrobienia kawy na zimno lub kawowego deseru. Kawa ziarnista bez kofeiny będzie miała taki sam smak jak tradycyjna i znacznie lepszy niż kawa rozpuszczalna.

Nie wyobrażasz sobie poranka bez filiżanki aromatycznego napoju? Nie chcesz rezygnować z przyjemności, jaką wywołuje wspaniały smak kawy? A jednocześnie nie chcesz być podatnym na działanie kofeiny? Wypróbuj nasze kawy bezkofeinowe i przekonaj się, że smak kawy wcale nie idzie w parze z kofeiną!

Loading...