Mieszanki

Filtruj:

Skład
Metody parzenia
Profil palenia
Słodycz
Gorycz
Kwasowość
Kraj pochodzenia
Filtruj produkty
Skład
Metody parzenia
Profil palenia
Słodycz
Gorycz
Kwasowość
Kraj pochodzenia

Mieszanki kawowe od Coffee and Sons

Lubisz eksperymentować i poznawać nowe smaki? My w palarni kawy Coffee & Sons także! Dlatego połączyliśmy ziarna o różnych profilach smakowych, tak aby uzyskać niepowtarzalne smaki.

Czy wiesz, że wszystkie kawowce rosną w tzw. pasie kawowym zlokalizowanym w strefie międzyzwrotnikowej pomiędzy 23 a 25 stopniem szerokości geograficznej? Pas ten przebiega przez Amerykę Południową, Amerykę Środkową, Afrykę oraz Azję i Oceanię. I choć w całym pasie panują optymalne warunki do uprawy kawowców, to ziarna pochodzące z poszczególnych miejsc różnią się od siebie pod względem jakości, nut smakowych i charakterystycznego aromatu. Wpływa na to zarówno rodzaj gleby i specyficzny mikroklimat, jak i wysokość położenia plantacji oraz towarzystwo innych roślin. Dlatego choć powszechnie do produkcji kawy wykorzystuje się zaledwie dwa gatunki, a więc arabikę i robustę, to owoce kawowców hodowanych w różnych miejscach nigdy nie pozwolą wyprodukować kawy o identycznym smaku i zapachu.

Nasze mieszanki kawowe to połączenia dwóch lub więcej kaw jednego gatunku, pochodzących z różnych regionów świata lub kaw dwóch różnych gatunków – arabiki i robusty. Te ostatnie zazwyczaj są mocniejsze, bardziej wyraziste i mają większą zawartość kofeiny. W palarni kawy Coffee & Sons naszym najważniejszym celem podczas tworzenia mieszanek kawowych jest osiągnięcie lepszego lub po prostu nowego, absolutnie unikalnego smaku.

Mieszanka kaw z różnych krajów zaskoczy Cię niebanalnymi akcentami, w tym posmakiem gorzkiej czekolady, karmelu, kakao, orzechów, migdałów, mlecznej czekolady, jak również suszonych owoców. W palarni kawy Coffee & Sons nie aromatyzujemy w żaden sposób naszych kaw. Dlatego oryginalny posmak, który będzie towarzyszył Ci podczas picia, to zawsze efekt doboru odpowiednich ziaren i optymalnego sposobu wypalania w naszym fenomenalnym piecu.

Powszechnie mówi się, że kawa single orgin sprawdza się najlepiej przy parzeniu jej metodami alternatywnymi, a kawa blend – przy parzeniu kawy z pomocą ekspresów ciśnieniowych. Niemniej jednak warto wypróbować jedne i drugie, tak aby wyrobić sobie na ich temat własną opinię. Zaproponowane przez nas mieszanki kaw świetnie sprawdzają się jako kawy do ekspresów automatycznych, ekspresów kolbowych, kawiarek, frenchpresów i nie tylko. Ale równie dobrze posłużą one do przygotowania zwykłych zalewajek. Dlatego każdy, bez względu na preferowany sposób parzenia kawy, znajdzie coś dla siebie. Każda mieszanka gatunków kaw z naszej palarni to inna propozycja pod kątem słodyczy, goryczy, kwasowości, stopnia palenia, zawartości kofeiny i oczywiście profilu smakowego. Dlatego można razem z nami odkrywać nowe propozycje i unikalne połączenia smaków.

Może okaże się, że rankiem, dla mocniejszego efektu pobudzenia zaczniesz sięgać po intensywne mieszanki kaw z różnych gatunków, po to by popołudniową porą wypić łagodniejsze single? Wypróbuj przygotowane przez nas mieszkanki kawowe i znajdź swój smak. Nasza kawa zapewni Ci dobrą energię o każdej porze dnia, dlatego sięgnij po przygotowane przez nas mieszanki kaw i delektuj się doskonałym smakiem i aromatem świeżo palonej kawy.

Loading...