Kawa Speciality 85+

Czy spotkałeś się już z kawami z segmentu speciality? Jeśli nie, to musisz wiedzieć, że kawy speciality to kawy najwyższej jakości, absolutnie czyste w smaku. Co to oznacza i co je naprawdę charakteryzuje? Kawa speciality jest intensywna w smaku, ale to co najważniejsze – ten smak jest niezwykle różnorodny. Łatwo można w nim wyczuć nuty czekolady, orzechów, a nawet owoców i kwiatów. Delikatny smak jest tak przyjemny, że kawa speciality nie wymaga żadnych dodatków. Przeciwnie – ponieważ w takiej kawie gorycz nie dominuje, to cukier lub mleko są zupełnie zbędne. W kawach speciality znajdziesz niewiarygodny balans smaków, odrobinę orzeźwiającej kwasowości, sporą dawkę naturalnej słodyczy i ciekawy posmak, który pozostaje w ustach na długo po skosztowaniu pierwszego łyku.

Kawy speciality choć nie są już nowością, to znacznie odróżniają się od innych produktów dostępnych na rynku. I śmiało można powiedzieć, że kto raz spróbuje takiej kawy w najlepszym wydaniu, ten szybko się w niej rozsmakuje i nie będzie chciał powrócić do dawnych napojów kawowych. A skąd wiemy, że dana kawa należy do segmentu speciality? Odpowiedź jest prosta – są to kawy, które uzyskują przynajmniej osiemdziesiąt w stupunktowej skali, a punkty te przyznają wykwalifikowani smakosze z uprawnieniami nadanymi przez Coffee Quality Institue, czyli Q granderzy. Oceniają oni nie tylko smak, ale wszystko co związane jest za kawą od zasadzenia sadzonki kawowca po łyk zaparzonego gorącego napoju.

Kawa speciality to kawy stworzone z ziaren ze świeżych zbiorów, dostarczane do palarni kawy bezpośrednio z plantacji i mające gwarancję świeżego wypalania. Same ziarna są niemal bez wad, a do tego mają charakterystyczny aromat i smak. Ich jakość jest starannie kontrolowana, od zasadzenia sadzonki kawowca, przez zbiory, transport, wypalanie, aż po dostarczenie gotowej kawy do klienta. W zaparzonej kawie specialty dominuje tak słodki, czysty i pełny smak, że nie trzeba jej w ogóle słodzić, a delektowanie się nią nie ma sobie równych.

Kawa speciality, choć wyjątkowa i dość ekskluzywna, wcale nie jest szczególnie droga i trudnodostępna. W naszej palarni kawy również mamy w ofercie kawy speciality, do spróbowania których serdecznie zachęcamy. Jesteśmy pewni, że nasze propozycje przypadną Ci do gustu!

Loading...