• Nowość
Kawa ziarnista Gwatemala Familia Jimenez
Kawa ziarnista Gwatemala Familia Jimenez
Kawa ziarnista Gwatemala Familia Jimenez
Kawa ziarnista Gwatemala Familia Jimenez
wiśnia , ciemna czekolada , migdały

Kawa ziarnista Gwatemala Familia Jimenez

55,00 zł

Waga

Ilość

 

Darmowa dostawa od 99 zł

 

1 - 2 dni robocze

Kwasowość
Gorycz
Słodycz

Najwyższa jakość

Kawa speciality charakteryzująca się najwyższą jakością. Segment kaw dla zaawansowanych kawoszy poszukujących nowych smaków i aromatów. 

Na Twoje życzenie mielimy świeżo paloną kawę zawsze tuż przed wysyłką.

Metody parzenia

drip

chemex

aeropress

Profil smakowy

wiśnia

ciemna czekolada

migdały

Gwatemala Finca Familia Jimenez

Ta kawa wyróżnia się na tle innych aromatem migdałów, wyraźnymi nutami wiśni z lekkim czekoladowym finishem. Plantacja położona na dużej wysokości a także stałe warunki pogodowe to idealne połączenie dla uprawy doskonałej jakości wiśni kawowych. W Finca Familia Jimenez dojrzałe owoce zbierane są ręcznie a następnie rozcierane w depulperze. Tuż po zbiorze kawa jest fermentowana przez 40 godzin a następnie myje się ją w czystej wodzie. 

Ziarna uzyskały aż 86 punktów w skali SCA. 

Indonezja

6 AM.gif

Pascual Jimenez to producent kawy w drugim pokoleniu z długą historią rodzinną w Buena Vista. Jest dobrze znany w swojej wiosce a mieszkańcy cenią go za jego mądrość, jest również przywódcą specjalnego komitetu Majów. Dziś wraz ze swoimi synami prowadzi gospodarstwo rolne Finca Familia Jimenez. Pascual jako pierwszy plantator kawy podjął współpracę z Rosma Coffeelands i rozpoczął dzięki temu nowy rozdział w historii swojej uprawy. 

Plantacja kawy położona jest w regionie Huehuetenango, który słynie z upraw doskonałej jakości kaw. Huehuetenango leży na styku gorącego powietrza napływającego na wschód od Równin Tehuantepec w Oaxa w Mexyku i chłodnego powietrza napływającego z gór Cuchumantanes. 

Szczegóły produktu

Skład
Arabika
Metody parzenia
aeropress, chemex, drip
Profil smakowy
ciemna czekolada, migdały, wiśnia
Profil palenia
PRZELEW
Kwasowość
średnia
Gorycz
niska
Słodycz
wysoka
Kraj pochodzenia, region
Gwatemala, Huehuetenango
Punktacja
86/ 100
Wysokość upraw
1600 - 1800 m n.p.m.
Obróbka
fully washed
Odmiana
Bourbon
Zbiór
2023
Gwatemala
Dodatkowe informacje :
  • Nasza kawa nie jest aromatyzowana, a charakterystyczny gładki i słodki smak, głęboki aromat, oraz posmak jaki nam towarzyszy podczas picia, pochodzi ze specyfiki ziaren, a także procesu wypalania.
  • Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, działanie 3.2. Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R.
Loading...