Kawa ziarnista Honduras Guara Verde

Jedne z najczystszych, najsłodszych i najsmaczniejszych ziaren, jakie Honduras ma do zaoferowania. Poznaj wyjątkową kawę o nutach powideł z mirabelek oraz karmelu.

33,90 zł

Dodatkowe pole

Waga
  • oszczędzasz 10,60 zł
  • oszczędzasz 81,80 zł
Ilość
darmowa dostawa od 99 zł
czas dostawy 1-2 dni robocze

Kawa Honduras Guara Verde to ziarna z których wydobyliśmy maksymalną słodycz i przyjemną owocową kwasowość, po to aby swoim smakiem zachwyciła miłośników naparów o nutach soczystych, dojrzewających w słońcu owoców. Dbałość poświęcona starannym ręcznym zbiorom i selekcji wiśni, poskutkowała niesamowitym doznaniom, które czekają na Ciebie w filiżance. W jej smaku możemy wyczuć słodko-kwaśne powidła z dojrzałej mirabelki, a zarazem wgryźć się w soczystą gruszkę oblaną słodkim i gęstym karmelem.

Honduras Guara Verde to wysokiej jakości ziarna (84.5 pkt.) palone w profilu omni, dedykowane do przelewowych metod parzenia kawy, a także domowych ekspresów do kawy oraz włoskiej kawiarki.

Honduras dzięki sprzyjającym warunkom klimatycznym (wysokość n.p.m. od 1300 do 2067 m, gleba bogata w składniki odżywcze, odpowiednia ilość opadów, ciepłe dni i chłodne noce) ma do zaoferowania bardzo ciekawe i czyste w smaku kawy o najwyższej jakości. Drzewka kawowe odmian Catuai, Caturra oraz Lempira, uprawiane w takich warunkach wydają owoce o bardziej intensywnym i głębszym smaku.

Rekomendowany sposób przygotowania:

  • aeropress
  • drip
  • ekspres kolbowy
  • french press
  • chemex

Nasza kawa nie jest aromatyzowana, a charakterystyczny gładki i słodki smak, głęboki aromat, oraz posmak jaki nam towarzyszy podczas picia, pochodzi ze specyfiki ziaren, a także procesu wypalania na rzemieślniczym piecu Gothot z 1958 r.

Kawę Honduras Guara Verde możesz zamówić w opakowaniach 250 g, 1 kg oraz 3 x 1 kg (opcja idealna do biura). 

Metody parzenia
aeropress, drip, ekspres przelewowy, french press, kawiarka
Profil smakowy
powidła z mirabelek, karmel
Skład
Arabika (Single)
Profil palenia
OMNI (espresso i przelew)
kwasowość
średnia
gorycz
niska
słodycz
wysoka
jakość kawy speciality
84.5 pkt.
obróbka
washed